Şalazyon Sebepler

Şalazyon Sebepler
28 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 64 kez okundu.

Gözünüzde bir şalaz geliştiğinde, başa çıkmak endişe verici ve çirkin bir mesele olabilir. Genel olarak tehditkar olmayan ve ağrısız olmasına rağmen, onları tanımanın neyi bilmek, onlara neden olan sebepler, bu önlem için alabileceğiniz önleyici tedbirler ve bu probleme yönelik potansiyel tedaviler önemlidir.

Chalazion Nedir?
Şalazyon, gözde gözlerinizin yağ bezlerinden birinde tıkanmanın bir sonucu olarak göz kapağında gelişen bir kisttir. Bu tıkanma gözde iltihaplanmaya, dolayısıyla şişme ve kızarıklığa neden olacaktır. Chalazion vakalarının çoğunluğu meibomian bezini etkilemekle birlikte, aynı zamanda Zeis bezi tıkanıklığına neden olabilir.

Gözü de etkileyen bu durumun ve stylerin benzer görünümü nedeniyle chalazion semptomlarını yaşamaya başladığınızda bir doktorla konuşmanız önemlidir. Şişkinlik ve iltihap günler veya haftalar boyunca kötüleşir, bu nedenle uygun bir teşhis için en kısa sürede bir tıp uzmanını görmek en iyisidir.

Chalazion Ve Stye
Bir chalazion ve bir kızıla arasında pek çok benzerlik vardır ve bu da birbirlerine neden bu kadar sıklıkla karıştırıldıklarını açıklamaktadır. Bir kendir, göz kapağınızın kenarında gelişme eğilimi gösterir ve genellikle ağrılıdır. Bir yangın, bir yağ bezinin tıkanmasından kaynaklanırken, normalde bir beze enfeksiyonu nedeniyledir. Ayrıca, şıklık için geçerli olmayan, styes nedenlerinden dolayı bulaşıcıdır. Stiller sıklıkla gecede ortaya çıkan iltihaplanma ve ağrı ile çok hızlı gelişirler.

Bir önceki yazımız olan Boğaz Strep Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git