İyi Bir Sevgilide Bulunması Gereken 10 Özellik

İyi Bir Sevgilide Bulunması Gereken 10 Özellik
4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 324 kez okundu.

 

Bir sevgilide olması gereken özellikler kişiden kişiye göre değişmektedir. Ancak bazı özellikler vardır ki bunlar hemen hemen herkes için geçerli olmaktadır. Bunun için iyi bir sevgilide bulunması gereken 10 özellik şu şekilde sıralanabilir:

1) İyi bir sevgiliden beklenilen en büyük özellik gerçekten sevmesidir. Sevgiye ve sevilmeye büyük önem vermesi gerekir. Bu sayede güzel bir iletişim sağlanabilir.

2) İyi bir sevgilide aranan bir başka özellik ise bağımsız karakterde olmasıdır. Kendi ayakları üzerinde durabilen kişiler ilişkilerine de sahip çıkabilmektedirler. Bu nedenle bağımsızlık iyi bir sevgilide olması gereken önemli özelliklerden birisidir.

3) Akıllı olmak iyi bir sevgilide aranan özelliklerin başında gelmektedir. Akıllıdan kasıt elbette süper zekâ anlaşılmamalıdır ancak normal bir zekâya sahip bir insan olmak da bir ilişkinin temelinin kuvvetli olmasını sağlamaktadır.

4) İyi bir sevgili partnerine saygı duymayı bilmelidir. Bencil düşünce ve davranışlardan uzak durmalıdır. Bu özellik karşılıklı saygı ve sevginin gelişmesini sağlamaktadır.

5) İyi bir sevgilinin kendine has özellikleri ile çekici olması gerekir. Bu manken gibi olması anlamına gelmemektedir. Doğal yapısı ile sempatik ve çekici olması gerekmektedir.

6) iyi bir sevgilinin bir başka kriteri ise sağlıklı bir cinsel hayatın yaşanmasına açık olması gerekmektedir. Cinsel hayat ilişkilerin temelini oluşturan unsurlardan birisi olarak dikkat çekmektedir.

7) İyi bir sevgili de olması gereken bir başka özellik ise bir sorun karşısında aniden sinirlenip kavga çıkarmamasıdır.

8) Partnerini kısıtlamama özelliği bir sevgilide olması gereken en önemli özelliklerden birisidir. Kısıtlama konusu kişiler arasında güven sorununa neden olabilmektedir.

9) İyi bir sevgili partnerinin sevdiklerine iyi davranmalıdır.

10) İyi bir sevgilide olması gereken en önemli özellik partnerinin kendisini geliştirmesine yardımcı olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Aşıkken Yapılan Hatalar başlıklı makalemizide inceleminizi öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git